Bolawrap

BolaWrap

BolaWrap

BolaWrap 10-25 ft mesafedeki bir hedefi saniyede 513 feet hızda (saniyede 156 metre) 8 ft uzunluğunda, ucunda kancalar bulunan Kevlar® malzemeden üretilmiş koparılamaz özel bir ip fırlatarak bağlama yeteneğine sahip bir el tipi uzaktan zapt etme ve tutuklama cihazıdır.

BolaWrap hedefteki kişinin kollarının veya ayaklarının bağlanmasını sağlıyor, böylelikle şüpheliler kaçamaz, hareket edemez hale geliyor.

Sekiz metre gibi uzak bir mesafede bile şüpheliyi kolaylıkla bağlayabilen cihazın çizgi şeklinde yeşil bir lazer hedefleyicisi bulunmakta bu sayede polis ipi atacağı yeri kolaylıkla belirleyebiliyor.

BolaWrap ile ateş edildiği an cihazın çıkarttığı gerçek silah sesi hedefteki kişiyi psikolojik olarak da etkiliyor.

Kolluk Kuvvet birimlerinin kullanımına yönelik ileri teknoloji ile geliştirilmiş BolaWrap hedefteki kişiye herhangi bir ciddi zarar, yara veya acı vermemesi dolayısıyla özel güvenlik görevlileri ve bekçiler tarafından da gözaltına alma ve zapt etme cihazı olarak tercih ediliyor.

Bolawrap cihazımızın birçok ekstra özelliği de bulunuyor. Çalıştırıldığı an titreşim uyarısı devreye giriyor ve cihaz atışa hazır bir şekilde aktif hale geliyor. Emniyet sistemine de sahip olan cihazımız farklı belde taşıma kılıfı seçeneklerine ile satışa sunulmaktadır.
Kemer Kancaları

Kemer Kancaları

Yay çeliğinden yapılma, toz boya kaplı kemer kancaları iki farklı boyutta satılmaktadır. Memurun kemerine, kargo pantolonlarının cebine ya da dış yelek ceplerine kolaylıkla takılır. Kemerde ekstra yer kaplamadan kullanım kolaylığı ve taşınabilirlik sağlar.
BolaWrap Kılıfı

BolaWrap Kılıfı

Standart Kydex Kılıf ve İkili Kılıf modellerinde standart takma noktaları kullanılmıştır. Memurlara Modüler Hafif Yük Taşıma Ekipmanı ve kemer gibi çeşitli türden aksesuarları kullanma imkanı sunar. Naylon Uyluk Askılı kılıf memurlara ekstra kartuş takma imkanı sunar ve tek kartuş yeri vardır.
Kartuş Kılıfı

Kartuş Kılıfı

Naylon İkili Kartuş Kılıfı memurlara kemerlerinde ekstra iki kartuş taşıma imkanı sunar. İkili Kartuş Kılıfında standart takma noktaları bulunur, memurlara çeşitli türden aksesuarları kullanma imkanı sunar.